پزشکی و سلامت

درمان خانگی سنگ کیسه صفرا

سنگ کیسه صفرا ناشی از سخت شدن کلسترول اضافی در کیسه صفرا است.  یک سنگ صفرا  کوچکترینش می تواند  به اندازه  توپ گلف باشد  البته سنگها با هم فرق دارند  اندازه بزرگتر از ان هم  میتواند وجود داشته باشد. سنگ کیسه صفرا می تواند درد شدیدی ایجاد کند، به خصوص اگردر مجرای صفراوی قرار گرفته باشد.

با شکم  درد شدید و درد پشت، علائم دیگری مثل تهوع، نفخ، سوء هاضمه و تغییر  رنگ مدفوع  است . بنابراین مراقبت و تشخیص مناسب برای درمان این بیماری مورد نیاز است. در اینجا چند داروهای خانگی را به اختصار معرفی میکنیم  که می تواند سنگ کیسه صفرا را  درمان کند.

?ابلیمو
آب لیمو حاوی پکتین است که به  تسکین درد  کمک میکند و ویتامین C  موجود در آن باعث می شود کلسترول از بین برود. از بین بردن  رفتن کلسترول باعث از بین رفتن سریع سنگ می شود. شما می توانید آب لیمو  را هم برای درمان و  هم برای پیشگیری از سنگ کیسه صفرا استفاده کنید.  نوشیدن آب لیمو  هر روز  با معده  خالی با یک لیوان آب . سعی کنید این درمان به مدت یک هفته برای کمک درمان سنگ کیسه صفرا استفاده کنید.

?روغن کرچک
روغن کرچک، دارای خواص ضد التهابی است که  به کاهش تورم و درد کمک میکند. یک فنجان  روغن کرچک خالص را در ماهی تابه گرم کنید  و در  یک تور در روغن گرم خیس کرده  و فشار دهید تا  روغن اضافی آن گرفته شود این تور در سمت راست شکم قرار داده و با  کاغذ پلاستیکی  بپوشانید سپس روی کاغذ پلاستیکی آب گرم قرار دهید به مدت ۳۰ دقیقه تا یک ساعت بماند . سعی کنید این درمان چند بار در هفته تا زمانی که سنگ صفرا از بین برود انجام دهید.

?سرکه سیب
سرکه سیب  ماهیت اسیدی دارد،  یک قاشق سرکه سیب را با یک لیوان آب سیب مخلوط کنید  و آن را بنوشید تا  درد کاهش یابد.  همچنین می توانید  سرکه سیب را با یک قاشق آب لیمو در آب گرم بریزید بطور روزانه بخورید تا سنگها از بین بروند.

نمایش بیشتر

حامد قناد

پیش به سوی یک زندگی سالم ................. ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا