طب سنتی و گیاهان

با کلم بروکسل ضد سرطان شوید

ارزش غذایی در کلم بروکسل

 

یک لیوان کلم بروکسل پخته شده یعنی معادل ۲۵۰ گرم حاوی ۹۹ میلی گرم ویتامین C است که بیش از ۱۰۰ درصد نیاز روزانه بدن یک فرد بزرگسال را به این ویتامین تأمین می کند. همین میزان بروکسل ۲۰ درصد نیاز روزانه به فولات و ۱۰ درصد نیاز بدن به آهن را تأمین می کند. این میزان کلم بروکسل حاوی میزان زیادی بتاکاروتن می باشد و کالری آن حدود ۶۱ است. برای افزایش خواص کلم بروکسل آن را با برنج یا دانه های دیگر مصرف کنید.

بروکسل ضدسرطان شدن

 

کلم بروکسل حاوی میزان زیادی بیوفلاونوئیدها و ایندول ها است. این ترکیبات به روش های مختلفی از بروز سرطان ها جلوگیری می کنند. بیوفلاونوئیدها خواص آنتی اکسیدانی دارند و از آسیب های سلولی و جهش های سلولی ناشی از رادیکال های آزاد پیشگیری می کنند.

کلم بروکسل حاوی میزان زیادی بیوفلاونوئیدها و ایندول ها است. این ترکیبات به روش های مختلفی از بروز سرطان ها جلوگیری می کنند. بیوفلاونوئیدها خواص آنتی اکسیدانی دارند و از آسیب های سلولی و جهش های سلولی ناشی از رادیکال های آزاد پیشگیری می کنند

بیوفلاونوئیدها و همچنین ایندول ها و ترکیبات گیاهی دیگر موجود در این نوع کلم مانع از فعالیت هورمون هایی می شوند که رشد تومورها را افزایش می دهند. ایندول ها به‌ویژه باعث جلوگیری از فعالیت منفی استروژن می شوند. این هورمون باعث تحریک رشد برخی از سرطان ها می شود. نتایج بررسی های دیگر نیز نشان می دهد که بیوفلاونوئیدها و ایندول ها می توانند با سرطان پروستات و رحم مقابله کنند. اگر فردی به سرطان مبتلا شده باشد این ترکیبات گیاهی به کاهش رشد تومور و گسترش بیماری کمک می کنند.

روش مصرف کلم بروکسل

 

می توانید بروکسل را آب پز یا بخارپز کنید. برای اینکه از پخت یکدست آن‌ها اطمینان حاصل کنید بهتر است ته آن را برش ضربدری بدهید. اگر می‌خواهید کلم ها را در آب بجوشانید از یک لیوان آب برای یک لیوان کلم بروکسل استفاده کنید. آب را بجوشانید و کلم ها را اضافه کنید. در ظرف را ببندید تا کلم ها نرم و ترد شوند. پخت زیاد این سبزی باعث از بین رفتن ویتامین C آن می شود و طعم کلم ها را تلخ می کند. برای بخارپز کردن کافی است که آن‌ها را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه بخارپز کنید.

می توانید این کلم ها را در کنار همه غذاها قرار دهید. یادتان باشد که طبخ صحیح آن‌ها باعث می شود که نتیجه بهتری بگیرید و از تمام ترکیبات مفید آن‌ها استفاده کنید.

🔷 با مصرف مداوم و درست آن ضد سرطان شویم

نمایش بیشتر

صــAدق

زندگی سالم فقط با محصولات و غذاهای گیاهی....

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا